Consilier Vanzari

TOYOTA Oradea Clasmotor S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intampinare clienti in showroom Toyota cu scopul de a vinde autovehicule conform standardelor Toyota / Lexus
Participare la meetinguri saptamanale de vanzari
Completarea rapoartelor periodice
Identificarea si contactarea clientilor potentiali
Mentenanta bazei de date Managementul Relatiilor cu Clienti(MRC) prin:
- mentenanta contactelor si urmarirea clientilor pentru a se asigura asupra faptului ca sunt informati despre promotiile curente
- introducerea contactelor noi in baza de date MRC cu completarea tuturor rublicilor aferente
Tinerea legaturii de lunga durata cu clientii existenti pentru a atinge stisfactia completa a consumatorilor
Raportarea rezultatelor si contactelor conform bazei de date
Munca prin sistem de target diversificat si planuri de vanzari stramte

CERINTE

Experienta in vanzari de cel putin 2 ani
Abilitati de comunicare si negociere
Bune cunostinte de limba engleza; maghiara si germana reprezinta un avantaj
Bune cunostinte de utilizare a calculatorului
Orientare spre client si rezultate
Abilitati de vanzare
Flexibilitate si abilitati de adaptare rapida
Persoana proactiva cu gandire pozitiva - foloseste propria initiativa pentra a rezolva provocari neasteptate, este motivata si incurajeaza echipa de vanzari ori de cate ori este nevoie
Facultate terminata este un plus
Minim 2 ani experienta de condus

BENEFICII OFERITE

Salar motivant conform rezultatelor
Mediu de lucra tanar, dinamic, placut.

DESCRIEREA FIRMEI

Dealer autorizat Toyota si Lexus