BUYER - Achizitor

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Raspunde de contractarea furnizorilor, negociaza, urmareste si implementeaza conditiile contractuale.
Analiza periodica a pietei si a furnizorilor (actuali si potentiali), comparatii de preturi, evaluari calitative ale serviciilor si produselor contractate.
Rapoarte si analize periodice (lunare, trimestriale, anuale) ale activitatii si cheltuielior de achizitie.
Propune planuri si strategii de achizitie pe categoria de achizitie de care este responsabil.
Informeaza solicitantii achizitiilor/ responsabilii de buget si face follow up pe proiectele de achizitie care ii revin.
Dimensioneaza corect achizitiile si supervizeaza dinamica stocurilor pentru produsele achizitionate in scopul. optimizarii procesului si al eficientizarii costurilor
Asigura concordanta dintre cerintele solicitantului intern si produsul serviciul livrat.

CERINTE

Studii superioare cu profil tehnic sau economic.
Experienta minim 1 an pozitie similara.
Competente de marketing de nivel mediu.
Abilit¿¿i de comunicare, de negociere, ini¿iativ¿, responsabilitate, integritate, de lucru in echipa, de organizare.