Buyer

MEDA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- asigură respectarea procedurilor de achiziţionare în termenele stabilite

- evaluarea pieţei pentru găsirea celor mai buni furnizori

- analizează ofertele de la furnizorii din domeniu

- caută şi evaluează noi oportunităţi de afaceri în domeniu

- negociază şi stabileşte termeni contractuali cu furnizorii

- monitorizează respectarea termenilor contractuali cu furnizorii (ex. calitatea mărfii primite etc.)

- menţine relaţiile cu furnizorii existenţi

CERINTE

- studii superioare

- experienţa nu este o condiţie eliminatorie, însă constituie un avantaj

- cunoştinţe despre industria produselor electrocasnice si termotehnice

- cunoştinţe despre instalaţii-accesorii termice si sanitare

- bune abilităţi de comunicare, persuasiune şi negociere

- limba engleză la nivel avansat

- operare PC (MsOffice, internet)

- rezistenţa la stres, dinamism

- creativitate şi proactivitate

- spirit antreprenorial

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv

- laptop

- abonament GSM

- angajament pe termen lung

- mediu de muncă dinamic şi stimulant

- oportunităţi de promovare şi dezvoltarea carierei

MEDA este o companie nationala de import si distribuţie produse termotehnice şi electrocasnice. In 2003 detine cota de piata 50% din totalul importurilor de centrale termice murale pe gaz (locul I pe tara).

In 2004 dezvoltă o structură logistică puternică, deschizând 5 noi depozite in Bucureşti, Iaşi, Bacău, Sibiu şi Craiova.