Bucatar Sef / Bucatar

SC Active Job Consulting SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Bucatar Sef

- Realizarea preparatelor din meniu, respectarea retetarelor
- Creearea de retete noi
- Bun coleg si colaborator al lucrului in echipa
- Participa si realizeaza inventarierea stocurilor, ori de cate ori este nevoie
- Intocmeste fisele de productie
- Asigura prin analiza meniurilor si a retetelor, o aprovizionare rentabila a stocurilor din sectorul sau de activitate
- Cunoaste si respecta rotatia stocurilor, normele si criteriile de depozitare a materiei prime
- Usurinta in comunicare
- Gestionarea, pregatirea si dezvoltarea a echipei din subordine

Bucatar

- Pregateste mancarurile din retetarul unitatii in conformitate cu standardele in vigoare
- Monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor
- Participa la determinarea necesarului de materii prime de comandat si la realizarea comenzilor de aprovizionare
- Preia comenzile de la clienti si asigura servirea acestora
- Debaraseaza si asigura curatenia bucatariei
- Asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare
- Raspundere pentru respectarea standardelor de calitate a preparatelor realizate si respectarea termenelor de executie a acestora
- Pastrarea in bune conditii a ustensilelor si aparaturii
- Respectarea normelor de igiena si securitate a muncii
- Utilizarea resurselor existente, exclusiv in interesul firmei

CERINTE

Bucatar Sef

- Experienta ca Bucatar Sef sau Bucatar – in restaurante cu profil romanesc sau international
- Studii si cursuri de profil
- Cunostinte despre organizarea activitatii in bucatarie si gestiunea stocurilor
- Initiativa si pasiune pentru job
- Dedicat si orientat catre cerintele clientilor
- Bune abilitati de organizare a postului de lucru
- Cunostinte solide despre bucataria romaneasca si internationala
- Bun cunoscator al legislatiei in vigoare, privind siguranta alimentara, normele de protectia muncii, notiuni de microbiologie alimentara
- Onest, cinstit si cu simtul raspunderii fata de atributiile de servici

Bucatar

- Studii medii
- Diploma de calificare in domeniu – constituie avantaj
- Cunostinte medii de limba engleza
- Rigurozitate in ceea ce priveste regulile de igiena in alimentatia publica
- Imaginatie culinara, ordonat si disciplinat
- Capabilitatea de a pregati produse alimentare reci si calde in conformitate cu meniul restaurantului
- Atitudine orientata catre client, politete, abilitati bune de comunicare, persoana energica si amabila
- Rezistenta mare la stres
- Atitudine pozitiva si concilianta in relatiile cu clientii si colegii
- Disponibilitate de a lucra in ture

ActiveJobConsulting is an important Human Resources Agency in Romania, offering complete HR solutions. ActiveJobConsulting is offering more than well trained candidates to the hiring companies or job oportunities for the candidates, it offers advantageous and adapted recruiting services, detailed and complete information, specific recruiting methods and techniques, clear work procedures.
ActiveJobConsulting is a Human Resources Agency from Romania with great potential that offers complete personnel solutions. QUALITY is our MOTTO.
Our agency's permanent preoccupation for quality services, already lead to the creation of a competitive edge.

ActiveJobConsulting offers complete personnel solutions, in all fields of activity: specialists in Marketing and Sales, Finances and Accounting, Human Resources, Law, but also in Production, Supplying, Constructions and Media. Our objective is to find the best Human Resources solutions. Development of the human resources became a priority in the ever changing economical climat and success of an organization depends directly on the expertise and knowledge of every employee.
For more informations pls. visit us at www.activejob.ro