Angajam Director de vanzari

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Urmareste eficientizarea costurilor in firma (consumabile, consum combustibil, contracte, alte cheltuieli);
- Va aproba toate necesarele subordonatilor;
- Raspunde de aprovizionarea la timp cu materii prime si materiale necesare pentru buna desfasurare a activitatii;
- Raspunde de buna functionare a firmei si de modul in care subordonatii isi realizeaza atributiile de servici;
- Stabileste masuri de eficientizare a activitatii personalului din subordine;
- Dezvoltă mijloace de motivare a personalului din subordine;
- Stabileste obiectivele subordonatilor, termenele-limita si modalitatile de masurare a gradului de realizare a obiectivelor;
- Promovează imaginea organizaţiei:
- Intocmirea planului de publicitate (medii de difuzare, temporizare, obiective);
- Analiza ofertelor publicitare şi identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (impactului asupra pieţei, costuri);
- Aprobarea si verificarea realizarii materialelor publicitare (anunţuri, pliante, oferte);
- Colaborarea cu agenţiile de publicitate şi mass-media n vederea promovării produselor;
- Coordonarea campaniilor de marketing cu incadrarea in bugete;
- Reprezintă firma in relaţiile cu furnizorii, clienţii şi alte organizaţii
- Participarea la intalniri de afaceri cu furnizori, organisme financiare şi instituţii guvernamentale din ţară şi din străinătate;
- etc..

CERINTE

Aptitudini necesare ocuparii postului:
- Aptitudine generală de învăţare;
- Aptitudini de comunicare;
- Vocabular bogat;
- Atentie selectiva concentrata dar si distributiva.
Cerinte:
- Capacitati persuasive ;
- Receptivitate, calm, seriozitate, corectitudine;
- Atenţie concentrată ;
- Echilibru emoţional
- Capacitate de planificare si organizare;
- Spirit de echipa;
- Rezistenţă mare la stres;
- Studii economice superioare;
- Cunoştinţe de operare pe calculator: Microsoft Office (word, excell, power point), navigare Internet;
- SEO; CSS; JAVA (incepator); HTML; PHP; SQL; Zend Framework;
- Cunoaşterea limbii engleze (nivel avansat);
- Cunoştinţe din domeniul economic, management, marketing;
- Abilităţi de negociere;
- Abilitati de a lucra cu oamenii;
- Experienta in domeniul Markentingului online;
- Experienta in comertul online.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- Salariu confidential si negociabil, fara tichete de masa;
- Transport asigurat de la punctul de intalnire din oras.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!