Ambalator

ICELANDIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

să ambaleze produsele companiei;
să menţină curăţenia;
să anunţe de îndată superiorul ierarhic orice neregulă constatată;
să ia în primire toate materialele necesare asigurării curăţeniei, având obligaţia să asigure păstrarea şi utilizarea acestora în bune condiţii;
să manifeste disponibilitate către dialog, receptivitate, calm, tact în relaţiile de serviciu;
să răspundă la toate solicitările venite din partea superiorului ierarhic pentru îndeplinirea unor sarcini conforme fişei postului;
să manifeste grijă deosebită in mânuirea şi utilizarea materialelor şi echipamentelor pe care le are în primire pentru a evita avarierea, distrugerea sau pierderea lor;
să respecte cu stricteţe regulile de protecţie a muncii şi P.S.I. din obiectivul unde desfăşoară serviciul;
angajatul trebuie să utilizeze, potrivit instrucţiunilor de utilizare a substanţele periculoase, instalaţiile ,utilajele, maşinile, aparatura si echipamentele de lucru;
să acorde ajutor, atât cât este raţional posibil, oricărui alt salariat, aflat într-o situaţie de pericol;
angajatul va desfăşura activitatea în aşa fel încât să nu expună la pericole de accidentare sau îmbolnăvire profesională persoana proprie sau alţi angajaţi, în conformitate cu pregătirea şi instruirea în domeniul protecţiei muncii primită de la angajatorul său.

CERINTE

să aibă însuşiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotărâre, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitivă, să aibă calităţi psihice necesare (spirit de observaţie, răbdare, viteză de reacţie, capacitate de orientare în spaţiu, capacitate de comunicare etc.);
să fie cinstit, loial şi disciplinat, dând dovada în toate împrejurările de o atitudine civilizată şi corectă faţă de toate persoanele cu care vine în contact;
să nu aibă antecedente penale

Firma produce si distribuie Gheata Alimentara (Cuburi de Gheata).
Distributie nationala prin depozite situate in orase importante ale tarii.
Prima firma de profil din Romania, cu activitate in domeniu incepand cu anul 2000.

Activitati adiacente:
Comert cu masini de produs gheata si alte echipamente frigorifice.
Transport marfuri la temperatura controlata si marfuri generale.