Agent Vanzari

ICELANDIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

a) Cunoasterea foarte buna a produselor oferite spre vanzare;
b) Promovarea produselor si bunei imagini a firmei;
c) Sortarea clientilor pe categorii de interes: distribuitori, clienti frecventi, clienti ocazionali, mari clienti potentiali, clienti rai platnici.
d) Mentine contactul cu toti clientii;
e) Poate semna si lansa oferte clientilor firmei si poate negocia contracte de livrare numai dupa obtinerea acordului prealabil din partea sefilor ierarhici;
f) Sa cunoasca produsele similare si preturile oferite de firmele concurente, punctele forte si cele slabe ale acestora, modul lor de organizare, numarul personalului specializat, daca au sau nu retea de distributie, baza logistica etc., toate acestea cu respectarea prevederilor legale, de exemplu prin strangerea de informatii in mod indirect;
g) Sa aduca la cunostinta conducerii societatii orice actiune a concurentei, preturile practicate de aceasta, etc.
h) Sa intocmeasca cercetari, analize, strategii de atragere a unor noi clienti;

CERINTE

- seriozitate, disciplina, constiinciozitate, buna comunicare in cadrul echipei, spirit organizat si ordonat, meticulozitate, spirit de observatie, initiativa, punctualitate, disponibilitate la program prelungit, siguranta de sine si autocontrol
- inclinare si minime cunostinte pentru organizarea livrarii produselor la clienti
- carnet de conducere pentru mijloacele auto de transport marfa Categoria B (C constituie avantaj la angajare!)
- experienta in activitatea de transport
- sa posede cunostinte temeinice in legatura cu legislatia circulatiei
- sa posede cunostinte tehnice auto in vederea remedierii unor defectiuni ivite ocazional

Firma produce si distribuie Gheata Alimentara (Cuburi de Gheata).
Distributie nationala prin depozite situate in orase importante ale tarii.
Prima firma de profil din Romania, cu activitate in domeniu incepand cu anul 2000.

Activitati adiacente:
Comert cu masini de produs gheata si alte echipamente frigorifice.
Transport marfuri la temperatura controlata si marfuri generale.