Agent vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prinicipala sarcina va fi prezentarea serviciilor din pachetul comercial al companiei.

--RESPONSABILITATI—
• Promovarea produselor din portofoliu
• Promoveaza imaginea companiei pe piata;
• Mentine relatiile cu clientii existenti, prospecteaza piata si extinde portofoliul de clienti
• Negociaza si incheie contracte, acorduri de plata si supervizeaza derularea operatiunilor;
• Atinge target-ul stabilit si asumat pentru propria activitate;
• Intocmeste rapoarte de activitate si statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari proprie;
• Participa la evenimente in domeniu pentru stabilirea de noi contacte;
• Analizeaza si prelucreaza cererile de oferta si raspunde prompt si adecvat acestora;

CERINTE

• Studii superioare finalizate
• Experienta relevanta in domeniul vanzarilor sau promovarii de produse IT
• Abilitati de prezentare.
• Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
• Persoana entuziasta, dinamica, flexibila, cu spirit de initiativa
• Orientare catre client;
• Abilitatea de a-si atinge obiectivele stabilite;
• Cunostiinte IT
• Cunoasterea limbilor straine, permis auto categoria B si experienta in industria IT reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru profesionist
- oportunitati de training, dezvoltare cariera.
- pachet salarial numai pe baza de comision - procentaj bun.
- sprijin tehnic profesionist ¡!!
Doar candidatii cu profiluri relevante vor fi contactati