AGENT VANZARI

SECPRAL PRO INSTALATII

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prezinta si promovează produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;
Menţine şi dezvoltă relaţia cu clienţii actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;
Identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti;
Prospectează piaţa comercială în zona teritorială alocată;
Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clienţii, respectarea condiţiilor contractuale;
Urmăreşte vânzările către clienţi precum şi încasările de la aceştia;
Prezintă raportul zilnic de activitate superiorilor ierarhici şi stabileşte împreună cu aceştia strategii de creştere a vânzărilor şi mărirea numărului de clienţii;
Întocmeste baza de date cu firmele din zona arondata;

CERINTE

Experienta in vanzari minim 3 ani, de preferat in domeniul tehnic (instalatii - avantaj)
Studii superioare tehnice sau economice ;
Disponibilitate de a se deplasa 80% din timpul de lucru;
Promptitudine in luarea decizilor;
Cunoasterea generala a pietei locale;
Domiciliul stabil in raza localitatii vizate- disponibilitate de a-si desfasura activitatea in zonele alocate;
Abilitati sporite de persuasiune, comunicare si negociere,orientare catre client, persoana optimista;
Abilitatea de a acumula detalii tehnice si de a le transmite;
Ambitios si dinamic, organizat, responsabil;
Fidelitate si stabilitate

BENEFICII OFERITE

Laptop;
Maşină de serviciu, telefon;
Comision din vanzari;
Traininguri şi oportunităţi de dezvoltare personala si profesionala;
Fidelitate şi stabilitate pentru a lucra într-o companie de succes.

S.C. Secpral Pro Instalatii S.R.L. este una dintre cele mai importante firme furnizoare en-gros in domeniul importului si distributiei de materiale de instalatii din Romania .