Agent comercial, Expeditioner intern si international

S.C. KFT ART EXPEDITION S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Expeditionerul: Colecteaza comenzile venite de la clienti; Introduce comenzi in aplicatie;
Actualizeaza zilnic disponibilitatile parcului auto;
Asigura respectarea termenelor contractuale privind validarea comenzilor
Negociaza termene de palta si intermediaza transporturi
Mentine legatura cu actuali clienti si participa la marirea bazei de date
Stabileste termene incarcare /livrare
Raspunde de corectitudinea datelor introduse in sistem
Agentul comercial: Prospectarea pietei
Urmarirea trendului pietei
Colectare de informatii legate de piata
Intocmirea de rapoarte specifice activitatii
Negociere cu clientii
Mentinerea relatiei cu clientii
Cunostinte avansate de engleza/spaniola/daneza/olandeza/italiana/germana/maghiara/poloneza

CERINTE

Expeditionerul:
Cunostinte de geografie ,de natura a-l ajuta in configurarea traseelor optime;
Abilitati comunicare;
Rezistenta la stres;
Cunostinte IT: Word, Excel, Mail.
Competente logistica;
Experienta pe postul de dispecer, expeditor sau coordonator logistica
Agentul comercial:
Studii superioare ( de preferat economice)
Experienta relevanta intr-un mediu competitiv
Capacitate de organizare si planificare
Persoana dinamica
Disponibilitate pentru deplasari in tara si strainatate
Pregatit pentru lucrul sub presiune si rezistenta la stres
Cunostinte bune de operare in MS Office (Word si Excel)
Aptitudini de comunicare verbala si scrisa
Bune abilitati de comunicare si interrelationare

BENEFICII OFERITE

Salariu negociabil in functie de experienta.

KFT ART EXPEDITION este o companie specializata in transportul de marfuri, atat in traficul intern cat si international. Cu ajutorul unui personal specializat, oferim servicii de transport, intermediere si expeditie rutiera pentru orice tip de marfuri si pentru orice destinatie. Prin intermediul echipei noastre de profesionisti oferim clientilor nostri o gama larga de servicii, care includ, dar nu se limiteaza la:
Transport rutier de marfa intern si international
- Incarcare Completa si Grupaj de marfuri generale cu masini de dimensiuni si capacitati diferite dotate cu prelata sau carosate, transporturi speciale: frigorifice, agabaritice, adr, lichide.
- Consultantii nostri se vor ocupa in cele mai mici detalii cu privire la actele necesare transportului dumneavoasta, C.M.R-urile si asigurarile marfii transportate, atat intracomunitar cat si extracomunitar, urmarind in permanenta bunurile dumneavoastra de la incarcare si pana la receptionarea lor.