Agent comercial

SC NOTABIL PEP SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

prezinta, promoveaza si comercializeaza/distribuie clientilor produsele in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale societatii pe zone stabilite
administreaza si dezvolta portofoliul de clienti
mentine relatii cu clientii in conditii optime de calitate
practica diverse tehnici de vanzare/politici de marketing
planifica rutele de distributie a marfii/vizitarea clientilor
asigura informatie concurentiala, feed-back despre clienti
respecta realizarea planului de vanzari
urmareste incasarea sumelor datorate de catre clienti
transmite comenzile clientilor spre serviciul facturare in vederea pregatirii documentelor fiscale/de insotire a marfii
asigura respectarea prevederilor documentelor sistemului de managent al calităţii conform SR EN ISO 9001:2008

CERINTE

persoana serioasa, dinamica, spirit de echipa, abilitati de comunicare
domiciliul intr-unul din orasele vizate constituie avantaj,
vorbitor de limba maghiara
cunostintele tehnice si cunoasterea marketului privind piata organelor de asamblare si sistemelor de fixare prezinta avantaj,
bune cunostinte de operare PC (Ms Office: Word, Excel)baza de date, navigare avansata pe Internet
permis de conducere categoria B
disponibil la deplasari si program prelungit
posibilitatea de a prezenta garantii

BENEFICII OFERITE

pachet salarial atractiv
laptop,telefon si masina de servici
seriozitate

Compania se afla pe piata organelor de asamblare din 1995 , si-a inceput activitatea prin productia organelor de asamblare si continua si astazi prin import din comunitatea europeana si Asia.
Localizata in Timisoara, compania distribuie organe de asamblare si fixare, lanturi, cabluri, accesorii, conectori in lemn, scule, feronerie in toata tara prin mijloace auto proprii sau prin curier rapid.