WORK AND TRAVEL SUA 2009

International Cultural Exchange

Job expirat

RESPONSABILITATI

Program adresat studentilor la zi carora le ofera posibilitatea petrecerii unei veri de neuitat in SUA!
Inscrierile au inceput deja!
Nu rata sansa ta la o vara plina de distractie!
Intra pe www.icex.ro, sectiunea Work and Travel si afla cum sau contacteaza-ne prin telefon, email sau personal:
ICEx Cluj: Str. Memorandumului nr. 23 ap. 5, Cluj-Napoca, Orar: L - V intre 12.00-16.00, tel/fax: 0264-592551, 0740531894, info@icex.ro

CERINTE

- studenti la zi, inclusiv anul I, anul IV, anul I Master, anul II Master, doctoranzi.
IMPORTANT : pentru Studentii de anul I media necesara este 8 !!!!
- cunostinte de limba engleza nivel mediu ;
- Virsta 18-30 ani.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- loc de munca (3 - 3 ½ luni) ;
- asigurare medicala pe toata durata contractului ;
- posibilitatea participarii la 2 Targuri de Joburi, unde studentii pot alege job-ul pe care si-l doresc !
- documentatia necesara pentru obtinerea vizei ;
- orientare inainte de plecarea din Romania (Pre-Departure Orientation), atat in engleza cat si in lb. Romana ;
- suport pe toata durata programului atat din partea noastra cit si din partea sponsorului CHI ;
- numar de telefon gratuit disponibil 24 ore din 24, pe toata durata programului ;
- cazare, masa contra cost.

Costul programului:

- 780USD cu oferta noastra de munca, la ALEGERE!
- 590USD cu oferta proprie de munca - oferim model “ Self Job Offer Form”.
- 650USD Returnees to CHI employers
- 565USD Icex Returnees Self

OFERTA SPECIALA PANA PE 1 DECEMBRIE 2008:
REDUCERE DE 30USD DIN TAXA DE PROGRAM!

Costul programului include:
1. Asigurare medicala pe toata durata contractului;
2. Oferta de munca la alegere pentru varianta JOB Assisted;
3. Formularul DS 2019;
4. Booklet informativ si Pre Departure Orientation in lb. romana;
5. Suport in completarea dosarului pentru Ambasada;

Taxa de program se poate achita in 2 sau chiar 3 rate, in functie de posibilitatile studentului.

International Cultural Exchange S.R.L, a fost fondata in 2004 in Cluj Napoca, judetul Cluj si este o companie recunoscuta pe plan local pentru promptitudinea si amabilitatea personalului nostru.

Firma International Cultural Exchange S.R.L are o vasta experienta in efectuarea de selectie si plasare forta de munca in mai multa tari din Europa si in SUA - Programe de schimb cultural si munca pentru:
- Studenti - Work and Travel SUA si Grecia;
- Absolventi - Internship and Career Training Programs;
- Profesori prin programul TEACH in USA;
- Munca sezoniera in SUA (H2B) si Grecia.

Compania noastra se bucura de aprecierea unanima a clientilor nostri actuali si suntem siguri ca si dumneavostra veti fi multumit de serviciile noastre.

Pentru fiecare din produsele noastre ne puteti solicita informatii la care noi vom raspunde prompt.