asistenti medicali bloc operator

STAIRS Groep

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistentie medicali bloc operator pentru diferite spitale in Olanda.

CERINTE

- Scoală postliceală) sau studii superioare;
- Minimum 3 ani de experienţă relevantă, pe un post de asistent bloc operator sau terapie intensivă;
- Cunoştinţe privind tehnicile compatibile cu activitatea de asistent medical generalist:monitorizarea funcţiilor vitale, administrarea medicaţiei, recoltare probe biologice, sondaje vezicale gastrice, clisme;
- Cunoştinţe şi abilităţi privind măsurile de resuscitare cardiorespiratorii;
- Cunostinte privind pregatirea si sterilizarea instrumentelor si aparaturii necesare in timpul operatiilor precum si asistarea medicului chirurg in timpul operatiilor;
- in posesia Certificatului de compatibilitate UE.

BENEFICII OFERITE

O saptamana de munca de 5 zile / 36 ore;
Un salariu brut de €2100-€3300 / luna in functie de experienta;
22 zile de vacanta platite pe an (circa 31 de zile calendaristice);
Asistenta la gasirea un cazari accesibile din punct de vedere financiar;
Un curs gratuit de limba si cultura olandeza.

STAIRS Groep este o agentie de recrutare, selectie si plasare de personal high skilled din Romania pe piata de munca in diferite tari europene.