asistent medical Olanda

STAIRS Uitzendbureau

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce poti?
¿ntocmirea independenta a unui plan de ¿ngrijire medicala;
acordarea de ¿ngrijire medicala: ¿ngrijire referitoare la mediul de trai si de locuit,¿ngrijire somatica, acordarea de sfaturi pacientilor ce trebuie ¿ngrijiti;
identificarea schimbarilor de sanatate si de bunastare a pacientilor;
sarcini aditionale legate de organizare si profesie (coordonare, consultare, armonizarea mediului de munca, asigurarea calitatii).

Activitatile profesionale ale ¿ngrijitorilor medicali ¿n sistemul de sanatate individual implica si unele elemente de ¿ngrijire medicala si de asemenea capabilitatea de a implementa un numar de interventii
specifice de ¿ngrijire medicala sau psiho-sociala.

CERINTE

-Cine esti?
Ai terminat cu success studiile de asistent medical. Iubesti oamenii, acorzi atentia necesara persoanei care are nevoie de ¿ngrijire, si poti sa te pui ¿n locul sau. Manifesti respect fata de cel care are nevoie de ¿ngrijire si esti comunicativ din punct de vedere social. Respecti codul meseriei tale,muncesti sistematizat, cu atentie, exact si esti orientat pe rezultat.
Ce pregatire ai?

Diploma de absolvire de asistent medical generalist cu studii superioare de scurta durata sau
Diploma de licenta de asistent medical generalist cu studii superioare de lunga durata sau
echivalentul unei diplome de facultate / universitate
*) Aceasta diploma trebuie ¿nsotita si de declaratia de conformitate cu prevederea EU 2005/36/EG.

BENEFICII OFERITE

Oferta noastrã:
O saptam¿na de munca de 5 zile / 36 ore;
Un salariu net ¿n m¿na de €18.714 ¿n primul an;
22 zile de vacanta platite pe an (circa 31 de zile calendaristice);
Asistenta la gasirea un cazari accesibile din punct de vedere financiar;
Un curs gratuit de limba si cultura olandeza, precum si de comunicare (DUREAZA INTRE 5-7 LUNI);
Persoane care au nevoie de ¿ngrijire care se vor bucura de ¿ngrijirea buna pe care le-o vei acorda si care ¿si sunt recunoscatori pentru ambianta placuta de trai pe care o vei crea.

DESCRIEREA FIRMEI

Selectie, recrutare, leasing, detasare personal