ASISTENT MANAGER

NDT TESTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

-gestioneaza adresa oficiala de e-mail a societatii;
-asigurarea in dublu sens a fluxului informational intre firma si client (interni si externi) precum si intre departamentele firmei;
-sorteaza si inregistreaza corespondenta primita in registrul de intrari/iesiri;
-preia si directioneaza apelurile telefonice, iar daca persoana solicitata este ocupata/lipseste preia mesajele, numarul de telefon de contact si le transmite ulterior sau directioneaza apelul catre persoanele care ar putea sa cunoasca problema;
-inainte de trasnferarea mesajului afla cine suna si eventual in ce problema; transmite acste infoirmatii persoanei interesate inainte de a transfera efectiv legatura;
-primeste vizitatorii si anunta persoanele de contact din societate;
-asigura protocolul in cadrul intalnirilor,
-traduce corespondenta si documentele primite in cadrul firmei in si din limba engleza;
-prezinta in fiecare zi la ora 8 catre DG mapa de corespondenta si o distribuie dupa aprobare la celelalte compartimente
-prelucreaza, inregistreaza, distribuie la compartimentele implicate, indosariaza si arhiveaza corespondenta si mesajele primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati;
-asigura activitatea de traducere a documentelor laboratoarelor in si din limba engleza.
-asigura transmiterea documentelor prin posta, fax, e-mail (prin completarea tuturor informatiilor si datelor necesare pe aceste documente);
-copiaza, scaneaza, redacteaza, tehnoredacteaza materialele solicitate de conducerea firmei;

CERINTE

- cunostinte bune operare PC MSOffice – WORD, EXCEL, navigare internet
- limba engleza scris/vorbit - foarte bine
- capacitate de organizare a timpului, sarcinilor si locului de munca
- capacitatea de a se concentra pe realizarea mai multor sarcini in acelasi timp
- capacitate de a respecta termene limita

NDT Testing este o companie privată cu raspundere limitată, specializată în domeniul examinărilor distructive şi nedistructive ale materialelor. Oferim o gamă largă de metode pentru detectarea discontinuităţilor interne şi de suprafaţă ale pieselor, structurilor analizate, indiferent de forma si mărimea acestora.
Domeniile în care ne desfăsurăm activitatea sunt:
Energetic – centrale termoelectrice, transport de gaze şi petrol etc.;
Combinate chimice şi petrochimice;
Construcţii metalice;
Structuri metalice industriale şi navale.
Înfiinţată în 1997, NDT Testing este una din companiile de profil din România care furnizează examinari nedistructive în toate cele cinci metode principale de control şi care utilizează echipamente de ultimă generaţie pentru radiografie digitală şi control automat cu ultrasunete (TOFD + Phased Array), beneficiind inclusiv de laboratoare mobile. Gama largă de servicii şi echipamentele de ultimă generaţie au contribuit la dezvoltarea rapidă a companiei atât pe plan naţional, cât şi internaţional.