Asistente medicale - Norvegia - Nurses for Norway

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Doriti sa lucrati in sistemul sanitar norvegian?
Angajam Asistente medicale (generaliste) ce urmeaza a lucra in sistemul medical privat si de stat in Norvegia.

Trimiteti CV detaliat, in limba engleza, impreuna cu copii ale diplomelor si recomandarilor de la locurile de munca precedente.

Persoanele selectate vor participa la interviu in Bucuresti, unde vor putea completa si detalia informatiile din CV-ul si vor trebui sa completeze dosarul necesar pentru echivalarea studiilor . Aplicantii vor primi la adresa mentionata in CV formularele electronice ce trebuie listate si completate pentru echivarea studiilor si pentru obtinerea permisului de munca si rezidenta.

Pentru detalii si informatii referitoare la echivalare studii si obtinere permis de munca putem fi contactati prin intermediul reprezentantului nostru in Romania dl. Nita Eduard 0723 188 703.

Angajarea se face direct catre firma norvegiana cu aprobarea SAFH.
Nu se solicita comisioane sau taxe de la aplicanti !

CERINTE

Norwegian Registration Authority for Health Personnel (SAFH) este autoritatea care elibereaza autorizatii si licente pentru persoanele care lucreaza in domeniul sanitar.

Conditi:
- diploma de asistenta medicala tradusa autorizat in engleza
- cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
- experienta in domeniu (recomandari)
- nu au cazier judiciar
- au cunostinte minime de limba norvegiana.

In acest scop vom organiza un curs intensiv care se va desfasura in prima faza in Romania si se va finaliza in Norvegia. La acest curs vor putea participa persoanele selectate iar contravaloarea acestuia se va retine din primele venituril incasate in Norvegia.

BENEFICII OFERITE

Salariu atragator, la nivel european, stabilita in functie de calificare si experienta dvstra.
Va sprijinim in asigurarea cazarii si a deplasarilor in si din tara precum si in obtinerea permisului de munca,