Inginer mecanic, Portul Internațional Liber Giugiulești, Republica Moldova (7 km de orașul Galați)

ICS Danube Logistics SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Inginerul mecanic organizează și urmărește activitatea de întreținere și reparații a autovehiculelor și mecanismelor din cadrul Portului;
Stabilește necesarul de piese și materiale pentru autovehiculul/mecanismul introdus în reparație; Organizează și urmărește controlul de calitate pe faze de lucrări și final pentru activitatea de întreținere; Analizează și stabilește motivul defecțiunilor apărute; Participa în cadrul comisiei tehnice, stabilind responsabilitatea conducătorilor auto sau a altor persoane pentru accidente tehnice, deteriorări de piese și agregate inclusiv cele produse prin accidente de circulație sau de alta natura; Întocmește planul anual de aprovizionare tehnico – materială; Organizează aprovizionarea cu materii prime, materiale, piese de schimb necesare; Verifică modul de depozitare, conservare, manipulare a materiilor prime, materialelor și a pieselor de schimb.

CERINTE

- Studii superioare, profil tehnic;
- Cunoștințe temeinice de mecanică auto;
- Experiență în activitatea de service auto și în activitatea de coordonare și conducere a unei echipe;
- Cunoștințe de limba română și engleza (nivel mediu);
- Cunoștințe operare MS Office (Word, Excel).

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv;
Rambursarea cheltuielilor de transport;
Prânz zilnic.

proprietarul si operatorul Portului International Liber Giurgiulesti