Medic Medicina Generala - Moinesti

Adecco Resurse Umane

Job expirat

RESPONSABILITATI

ADECCO Resurse Umane, parte a Grupului ADECCO, selecteaza in vederea angajarii pe perioada nedeterminata, pentru clientul sau, companie multinationala:

Responsabiliti:
- Asigura primul ajutor in accidentele de munca si in afectiunile nelegate de locul de munca;
- Insoteste cazurile de urgenta pana la unitatea medicala corespunzatoare cu ambulanta;
- Acorda tratament s urmareste evolutia pacientilor;
- Indruma la unitatile sanitare de specialitate bolnavii care necesita precizare de diagnostic sau asistenta medicala de specialitate si monitorizeaza evolutia lor;
- Acorda asistenta medicala preventiva pentru boli profesionale si legate de profesiune si pentru bolile transmisibile;
- Efectueaza examinari medicale;
- Urmareste conditiile de munca si expunerea profesionala;
- Acorda asistenta medicala personalului detasat si angajatilor expatriati;
- Vizeaza, inregistreaza si tine evidenta certificatelor de concediu medical.

CERINTE

- Medic (autorizatie de libera practica valabila) cu specialitate in:
- medicina generala / medicina de familie,
- competenta in medicina de intreprindere sau medicina muncii
- medicina de urgenta

- Abilitati de comunicare;
- Abilitati de automotivare;
- Abilitati de a judeca corect si a lua decizii independent;
- Flexibilitate si abilitate de a actiona sub tensiune;
- Creativitate si abilitatea de a lucra cu resurse limitate.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant

Puteti transmite CV-uri in limba romana pe e-mail la adresa iasi@adecco.ro (Ref: MMG) sau pe fax la nr. 0232-206110 (Ref: MMG).

Pentru detalii suplimentare va stam la dispozitie la numerele de telefon: 0232-206.120 sau 0372-705.791.
Pentru a aplica direct pe site-ul Adecco va rugam urmati link-ul:

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.

IASI: Cladirea de birouri Granit, et. 7
Bld. Socola 206A - 208, Iasi
Tel: 0232/206 120; 0332/411 805
Fax: 0232/206 110;
E-mail: iasi@adecco.ro

Sedii din tara: Arad, Bucuresti, Cluj, Iasi, Oradea, Pitesti, Ploiesti, Sibiu, Timisoara.