Tehnician Service IT

Sc Casystech Serv

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Activitatea se va desfasura cu precadere pe raza orasului Mizil/Prahova si comunele limitrofe.
2. Dezvoltarea si intretinerea bunei functionari a infrastructurii IT&C a clientilor firmei. Depanare hardware a calculatoare si perifericelor, configurare si optimizare software, configurare retele voce/date.
3.Instalarea retele voce/date la sediul clientilor.
4.Cunostintele in domeniul sistemelor antiefractie, control acces si supraveghere video, constituie un avantaj.

CERINTE

1. Cunoasterea in detaliu a sistemelor de operare Windows /XP/Vista/7/8 (instalare si configurare SO, drivere, interfete de retea, etc),
2. Cunostinte temeinice hardware (diagnosticare si remediere, configurare, instalare, asamblare calculatoare, depanare echipamente periferice)
3. Cunostinte temeinice de retele de calculatoare
4. Experienta minim 2 ani intr-un post similar;
5. Cunostintele minime de electrica/electronica reprezinta un avantaj.
6 Cunostintele medii despre sistemele antiefractie, control acces, supraveghere video, constituie un avantaj
7. Persoana tehnica, punctuala, ordonata, comunicativa, cu simt organizatoric, responsabila si dornica de autoperfectionare; abilitati de comunicare cu clientii si restul echipei.
8. Permis conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

Se vor discuta in urma interviurilor, in baza experientei si a cunostintelor.

Infiintata in anul 1998 firma are ca obiect de activitate IT si sisteme de securitate. In cei 16 ani de activitate, Casystech si-a castigat renumele in fata clientilor sai prin promptitudine si profesionalism.