Tehnician retele curenti slabi /IT Support

S.C. PRO ACTIVE COMPUTERS S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Executare lucrari si proiecte de cablare retele structurate date
- Punere in functiune si testare retele
- Configurare echipamente pasive de retea
- Service, upgrade, instalare de echipamente IT
- Asistenta tehnica prin telefon si e-mail.
- Implicare permanenta, seriozitate, profesionalism, spirit de echipa;
- Permis de conducere categoria B

CERINTE

- Domiciliu in apropierea Mizilului
- Experienta in retele de date (cabluri, fire, prize, patch-panel, patch-cord, mufe, UTP, FTP, STP, S-FTP, PiMF, Cat5, Cat6)
- Experienta in configurari echipamente de date (retele)
- Experienta in depanarea hardware si software a echipamentelor IT (PC, imprimante)
- Experienta in activitati tip Helpdesk (user support)
- Cunostinte in lucrul cu sistemele de operare server si retea;
- Cunostinte in administrarea si configurarea echipamentelor de retea si a statiilor;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant in functie de experienta profesionala ;
- Dezvoltare profesionala continua;
- Dotare cu telefon mobil, laptop, masina de serviciu;
- Diferite alte beneficii in functie de rezultate si realizari;

Pro Active Computers este o companie cu o experienta in domeniul IT&C de peste 10 ani, avand ca activitate principala servicii de externalizare IT, oferind suport IT pe baza de SLA in peste 8 judete ale tarii.