Reprezentant Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza si propune spre aprobare informari cu suplimentari de comenzi sau privind lipsa acestora pentru a se gasi rapid solutii.
- Primeste comenzi, reclamatii produse livrate etc.
- Redacteaza corespondenta de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice.
- Participa impreuna cu alte comopartimente la rezolvarea reclamatiilor referitoare la calitate, cantitate, ambalaje, termene de livrare sau alte conditii prevazute in contracte.
- Realizeaza evidenta portofoliului de comenzi, întocmeste si urmareste graficele de livrari produse.
- Intocmeste facturile de marfa si le introduce in programul software aferent.
- Intocmeste documentele aferentei livrarii (interne-externe).
- Urmareste conformitatea dintre facturi si preturile negociate.
- Rezolva cererile de suplimentare a cantitatilor de produse.
- Asigura transportul la timp si de calitate pentru produsele ce urmeaza a fi vandute, atat la interior, cat si în strainatate.
- Urmareste efectuarea platilor pentru transportul auto.
- Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei în limitele respectarii temeiului legal.

CERINTE

- Studii superioare (profil economic, tehnic)
- Minim 5 ani experienta intr-o pozitie similara
- Cunoastere limbi straine: limba engleza (mediu sau avansat)
- Operare PC: Office, baze de date
- Competente in organizare, logistica, evidenta documentelor