REPREZENTANT VANZARI DIRECTE ( MIERCUREA CIUC, SIBIU, PITESTI, TIMISOARA, TULCEA)

GERMANOS TELECOM ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Contacteza clientii alocati sau prospecteaza piata pentru promovarea serviciilor companiei intr-o arie geografica bine stabilita sau pe tipuri de clienti.
• Stimuleaza cererea si vanzarea serviciilor companiei catre clientii deja existenti si catre clientii noi dintr-o zona stabilita, in vederea atingerii cantitative si calitative a obiectivelor de vanzare ale departamentului;
• Identifica si dezvolta baza de date cu potentiali clienti folosind liste, publicatii precum si alte surse de informatii.
• Negociaza temenele si conditiile contractelor; pregateste contractele plecand de la nevoile clientilor;
• Asigura prezentarea profesionista a serviciilor si produselor;
• Are obilgatia de a particpa la cursurile de pregatire organizate de catre Companie ;
• Are obligatia de a-si insusi regulamentele si procedurile intrene cu privire la procesele de lucru stabilite in cadrul Companiei ;
• Culege informatii despre piata si concurenta , furnizand periodic rapoarte despre serviciile si produsele concurentei, precum si actiunile intreprinse de concurenta in zona de responsabilitate atribuita.
• Intocmeste rapoarte specifice si le trimite la termenele de predare stabilite catre persoanele in drept indicate ca beneficiari ai acestor rapoarte;
• Viziteaza potentialii clientii precum si cei existenti din zona geografica stabilita;

CERINTE

• Cunostinte profesionale din domeniul vanzari directe, marketing ;
• Experienta relevanta in vinzari, preferabil in telefonie mobila,asigurari, FMCG;
• Fluenta in limba Romana si Engleza,;
• Permis de conducere, categoria B;
• Operare PC (Word, Excel, Power Point);
• Persoana organizata, hotarata, cu bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;

BENEFICII OFERITE

Bonus in concordanta cu rezultate si target;
Masina de serviciu si telefon mobil, conform politicile companiei;
Lap Top;

Germanos Telecom Romania S.A. face parte din Grupul de Companii Germanos, specializat in retail si distributie de produse si servicii tehnologice, precum si in productia si distributia de baterii.

In prezent, Germanos Telecom Romania S.A. detine 150 magazine in intreaga tara. Pana la sfarsitul anului 2007, compania isi va deservi clientii in peste 200 de locatii.
In plus, Germanos ofera produsele si serviciile sale printr-o retea de peste 70 de dealeri, care opereaza sub numele de BEEEP .