Area Sales Manager - Harghita / Covasna / Mures

Straaltechniek Minex International SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principala atributie o constituie dezvoltarea retelei de clienti, cresterea vanzarilor, mentinerea si intretinerea relatiilor existente.
- dezvolta relatiile cu clientii existenti si monitorizeaza activitatea acestora
- identifica si contacteaza clienti noi
- reprezinta compania in relatia cu clientii
- actioneaza in permanenta ca si consultant pentru clienti in ceea ce priveste achizitionarea produselor companiei, propunandu-le acestora cele mai bune solutii
- promoveaza produsele si serviciile companiei
- implementeaza politica de vanzari promovata de companie
- coordoneaza si dezvolta reteaua de distributie
- urmareste atingerea targetului lunar/anual vanzari
- elaboreaza rapoarte de vanzare periodice.

CERINTE

- experienta in vanzari de minim 3 ani
- studii superioare
- capacitatea de a lua decizii si a seta prioritati
- aptitudini manageriale
- excelente abilitati de comunicare si negociere
- apitudini organizatorice, initiativa, flexibilitate
- cunostinte avansate de limba engleza
- permis categoria B
- cunostinte operare PC
- abilitati de comunicare si negociere
- disponibilitate la deplasari
- domiciliul stabil in Brasov, Sibiu.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare atractiva
- Telefon mobil
- Laptop
- Autoturism de serviciu

Straaltechniek Minex International este o societate romano-olandeza specializata in distributia de echipamente si consumabile in domeniul tratamentului de suprafete.