Sondor Sef / Chief Mechanic / Chief Electrician

Donau Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sondor Sef

Executa , impreuna cu echipa pe care o coordoneaza pe schimbul sau, lucrari de foraj, manevra, tubaj, probe de productie in confromitate cu programele de executat

Chief Mechanic

Asigura functionarea instalatiei de foraj si anexelor pe locatie , la capacitatea ceruta de beneficiar cu respectarea documentatiei tehnice

Chief Electrician

Asigura intretinerea in stare de functionare a echipamentelor electrice si anexelor instalatiei de foraj pe locatie , pentru buna desfasurare a lucrarilor de foraj

CERINTE

Sondor Sef

NIVELUL DE STUDII: scoala profesionala, curs de calificare + scoala de sondori sefi

CURSURI DE PERFECTIONARE
Combaterea si pevenirea incendiilor , utilizarea echipamentelor de respirat
Prevenirea si combaterea manifestarilor eruptive (Certificat IWCF)
Prevenirea si combaterea prinderilor de garnitura
Prim ajutor de baza ( optional)
Safety leadership, Rig Floor Safety- nivel de baza, nivel supervisor

EXPERIENTA
In specialitate: cel putin 3 ani pe posturi de sondor , podar ajutor sd sef in instalatii dotate cu top-drive si joystick ( sunt excluse perioadele lucrate in productie petroliere, probe de productie , reparatii sonde)
pe post de sondor sef :de preferinta minim 3 ani in instalatii dotate cu top-drive si joystick penru realizarea sondelor de petrol si gaze de medie si mare adancime ( sunt excluse perioadele lucrate in productie petroliere, probe de productie , reparatii sonde)

Chief Machanic

NIVELUL DE STUDII: scoala profesionala, curs de calificare pentru meseria de mecanic ( mec utilaj foraj extractie sau mec motoare termice de preferinta)
Safety leadership, Rig Floor Safety- nivel de baza

EXPERIENTA
In specialitate: cel putin 3 ani pe posturi de mecanic in instalatii dotate cu top-drive si joystick ( sunt excluse perioadele lucrate in productie petroliere, probe de productie , reparatii sonde)
pe post de responsabil mecanic :de preferinta minim 3 ani in instalatii dotate cu top-drive si joystick penru realizarea sondelor de petrol si gaze de medie si mare adancime ( sunt excluse perioadele lucrate in productie petroliere, probe de productie , reparatii sonde)

NIVELUL DE STUDII: scoala profesionala, curs de calificare pentru meseria de electricain ( electrician utilaj foraj extractie de preferinta)

CURSURI DE PERFECTIONARE Combaterea si pevenirea incendiilor , utilizarea echipamentelor de respirat
Autorizatie de lucru in mediu Ex eliberata de ANRE

EXPERIENTA
In specialitate: cel putin 3 ani pe posturi de electrician in instalatii dotate cu top-drive si joystick ( sunt excluse perioadele lucrate in productie petroliere, probe de productie , reparatii sonde)
pe post de responsabil electric :de preferinta minim un an in instalatii dotate cu top-drive si joystick penru realizarea sondelor de petrol si gaze de medie si mare adancime ( sunt excluse perioadele lucrate in productie petroliere, probe de productie , reparatii sonde)

BENEFICII OFERITE

Salariu competitiv

Donau Consult este o companie romano-austriaca de consultanta financiara si de resurse umane, care ofera solutii complete pentru afacerea dumneavoastra