REFERENT COMERT EXTERIOR

HR ANALYTICS

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prospecteaza piata;
- Mentine relatiile comerciale cu clientii externi din portofoliu;
- Promoveaza produsele pe piata externa si identifica clienti noi;
- Intocmeste si transmite oferte comerciale;
- Urmareste derularea contractelor si comenzilor;
- Redacteaza periodic rapoarte de activitate/comerciale;

CERINTE

- Studii superioare – constituie avantaj cele din domeniul tehnic;
- Experienta in activitati comerciale;
- Cunoasterea limbii germane la nivel avansat (scris, citit, conversational);
- Cunoaste legislatia din domeniul comertului exterior;
- Excelente abilitati de comunicare si interrelationare;
- Spirit de initiativa, orientat spre obtinerea de rezultate;
- Integritate si onestitate;
- Competente relevante in utilizarea calculatorului.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- mediu de lucru profesionist si dinamic;
- posibilitatea de dezvoltare intr-o firma aflata in ascensiune;
- training-uri de specialitate in tara si strainatate.

HR ANALYTICS este o companie specializata in dezvoltarea de solutii in managementul resurselor umane.
Succesul nostru este asigurat de profesionisti in recrutare, training si team-building, precum si de gradul inalt de personalizare a fiecarui proiect, raportat la necesitatile clientilor.
HR ANALYTICS recruteaza o persoana pentru postul de REFERENT COMERT EXTERIOR pentru clientul sau, o companie cu capital german ce produce si comercializeaza componente pentru industria electrotehnica, cabluri electrice, conductori de joasa tensiune cat si cabluri pentru medie tensiune, armate si nearmate!