Manager Program de Finanţare

Asociatia GAL Podisul Mediasului

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- responsabil de gestionarea implementării activităţilor de finanţare a GAL;
- gestionează lansarea măsurilor şi a apelurilor de propuneri de proiecte conform calendarului stabilit la nivelul GAL;
- acordă asistenţă/sprijin tehnic şi metodologic potenţialilor beneficiari pentru îmbunătăţirea propunerilor de proiecte, elaborarea de propuneri de proiect solide din punct de vedere tehnic şi financiar;
- realizează verificarea eligibilităţii şi conformităţii administrative a propunerilor de proiecte primite de către GAL;
- organizează şi supervizează derularea procesului de evaluare a propunerilor de proiect la nivelul GAL;
- organizează şedinţele Comitetului de Selecţie conform calendarului de lucru stabilit.
- monitorizeaza continuu implementarea proiectelor de catre beneficiari.

CERINTE

Disponibilitate si abilitate de a invata lucruri noi
Abilitati de comunicare in public
Abilitati de planificare, organizare si prioritizare;
Studii superioare
Cunostinte avansate de limba engleza scris/vorbit si/sau franceza
Cunostinte solide de operare pe calculator (word, excel, powerpoint);
Carnet de conducere cat B
Cunostinte in domeniul Fondurilor Structurale si a Pragramului National de Dezvoltare Rurala;
Experienta in implementarea proiectelor din fonduri europene

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea unei cariere in domeniul Fondurilor Structurale;
- cursuri de pregatire in tara si strainatate;
- telefon mobil;
- laptop;
- salariu motivant;

Asociatia Grupul de Actiune Locala Podisul Mediasului este un parteneriat public -privat, finantata prin programul LEADER din cadrul PNDR.
Scopul asociatiei este dezvoltarea mediului rural. Aria de acoperire a asociatiei -zona de nord a judetului Sibiu