Manager Logistica/Logistics Manager (Medias)

EuroTriade Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura functiunile departamentului de logistica (Dispo, Planificarea Productiei, Vama, Expedierea marfurilor, Depozitul de marfuri)
Coordoneaza echipa de logistica
Coordoneaza Inventarele trimestriale
Gestioneaza buget
Proiecte de reducere de costuri
Intocmeste Rapoarte periodice catre superiori
Colaboreaza cu alte locatii ale companiei
Aigura interfata logistica vis-à-vis de clientii OEM

CERINTE

Studii superioare, profil tehnic sau economic
Cunostinte de limba germana si/sau engleza
Cunostinte de operare PC (MS Office, soft logistic) - nivel avansat
Abilitati de conducere
Abilitati de negociere
Cunostinte privind sistemele de calitate
Cunostinte specifice domeniului automotive
Cunostinte specifice domeniului logistic

BENEFICII OFERITE

Training courses - initial and ongoing;
• Attractive work environment within a dynamic team;
• Interesting wage conditions based on personal achievement
• Career advancement opportunities

EuroTriade este o companie multinationala specializata in domeniul consultantei in resurse umane. Avem sedii in tari ca Germania, Franta, Rusia, China si Romania.
Compania a fost infiintata in anul 1989 si de-a lungul timpului si-a construit o experienta bogata in domeniul automotiv si al distributiei, avand parteneri nationali si multinationali de renume.
In intampinarea dorintelor dumneavoastra de a avea un viitor profesional cat mai bun, asteptam candidaturile dumneavoastra si ne angajam in a va oferi sansa de a lucra pentru partenerii nostri.