DIRECTOR SUCURSALA CONSTRUCTII

Freemarkonsult International

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Incheie acte juridice in numele sucursalei in limita competentei stabilite de adunarea generala a actionarilor;
- Aplica strategia de dezvoltare a sucursalei transmisa de la sediul societatii;
- Prezinta informatii si rapoarte cu privire la activitatea sucursalei, la solicitarea administratorului;
- Face propuneri cu privire la necesarul de personal in vederea aprobarii de catre administratorul societatii;
- Face propuneri cu privire la necesarul de instruire a personalului din subordine;
- Stabileste indatoririle si responsabilitatile personalului din subordine;
- Analizeaza si isi insuseste bugetul de venituri si cheltuieli aprobat si distribuit de Adunarea Generala;
- Angajeaza cheltuieli si efectueaza plati in limitele stabilite de administratorul societatii;
- Analizeaza permanent situatia economico-financiara a sucursalei;
- Aproba operatiuni de incasari si plati potrivit prevederilor legale si a competentelor stabilite de administratorul societatii;
- Analizeaza pagubele inregistrate de sucursala si dispune masuri pentru recupararea si inlaturarea cauzelor care au determinat aceste pagube;
- Coordoneaza activitatea de ofertare, contractare, urmarire lucrari;
- Asigura aplicarea sistemului de management al calitatii din societate;
- Aproba proceduri tehnice de executie si planuri de control al calita]ii;
- Aproba documentatii pentru lucrari de investii si reparatii in limitele stabilite de administratorul societatii;
- Aproba achizitionarea de bunuri si servicii in conditiile legii si in limita valorilor stabilite de administratorul societatii;
- Analizeaza si solutioneaza contestatiile care sunt de competenta sa;

CERINTE

- Studii superioare - inginer constructii civile si industriale sau inginer instalatii;
- Experienta in posturi similare de minim 3 ani;
- Cunostinte de utilizare program de Managementul proiectelor (Primavera, MS Project);
- Cunostinte de limba engleza;
- Potential de lider;
- Abilitati de negociator;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Cunostinte de Management Financiar;
- Disponibilitate pentru relocare.

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala motivanta.

Suntem companie de consultanta in domeniul resurselor umane, prezenta pe piata romaneasca de profil, din anul 1994.

Nr. operator date cu caracter personal: 6065