Asistent achizitii

Bachmann DC Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asistarea managerului de achizitii in realizarea activitatilor
- Mentinerea corespondentei si a relatiei de comunicare cu furnizorii asignati
- Mentinerea si actualizarea permanenta a bazei de date cu informatii legate de furnizori, produse, preturi - soft Navision
- Analize de date, supravegherea permanenta a evolutiei grupelor principale de produse, a rulajului si a stocurilor de marfa
- Lansare comenzi catre furnizori ; urmarirea lor de la momentul lansarii pana la receptie.
- Receptia marfii - analiza cantitativa si valorica

CERINTE

- Studii superioare economice sau tehnice
- Limba engleza - nivel avansat ; Germana - este un plus
- Capacitate de invatare rapida si adaptabilitate crescuta
- Cunoasterea unui sistem ERP si experienta in relatia cu furnizori externi reprezinta un plus

BENEFICII OFERITE

Pe langa posibilitatea unei cariere oferim intregul suport si un pachet salarial competitiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Productie si distributie de materiale electrice.