Work & Study in UK

Student Travel

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Professional English Program ofer¿ participantilor posibilitatea de a petrece 6 sau 9 luni în Marea Britanie, câstigând experient¿ de lucru în domeniile Turism, Ospitalitate, precum si posibilitatea de a descoperi cultura si stilul de viat¿ din Marea Britanie. Programul PEP poate începe în orice perioad¿ a anului.

Programul presupune si 2 saptamani de curs care sunt axate pe îmbun¿t¿tirea cunostintelor de limba englez¿ si însusirea unor cunostinte în urm¿toarele domenii: evaluare individual¿, dezvoltarea carierei, c¿utarea unui loc de munc¿, aplicare la un loc de munc¿, cum s¿ facem fat¿ unui interviu, abilit¿ti de team-building, protectia muncii, abilit¿ti de comunicare, eficacitate personal¿, rezolvarea de probleme, managementul timpului, abilit¿ti de prezentare.

Cursurile sunt ACREDITATE de c¿tre NCFE (National Council of Further Education). Terminarea cu succes a acestor cursuri, va fi urmat¿ de obtinerea unei Diplome de calificare in Employment Skills.

CERINTE

- varsta minima de 18 ani
- cunostinte de limba englez¿ (cel putin la nivel intermediar)

BENEFICII OFERITE

- cursul NCFE
- loc de munc¿ la hotel
- g¿sirea caz¿rii
- salariu 5,35 GBP/ora

DESCRIEREA FIRMEI

Programe de studii si munca in strainatate