STEWARD

Student Adventure

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Aceasta oferta se adreseaza tinerillor care doresc sa lucreze in Insulele Cayman (teritorii dependente de Marea Britanie) pe o perioada de 2 ani de zile.
-Hotelul Ritz-Carlton este unul dintre cele mai luxoase hoteluri din lume, iar in Noiembrie 2005 isi deschide portile Ritz Carlton Resort pe plaja Seven Mile Beach din insula Grand Cayman. Informatii despre acest hotel de 5 stele le puteti gasi accesand urmatorul link
-Durata contractului: Noiembrie 2005 - Noiembrie 2007

CERINTE

Cv-uri aplicabile: - Romana, Engleza si Franceza.
Cerinte post:
- se cauta atat fete, cat si baieti cu experienta in domeniu si care sunt dispusi sa lucreze cu un contract pe o perioada de 2 ani de zile.
- sunt si pozitii pentru care experienta nu este necesara, insa o experienta precedenta in industria de Food and Beverage sau industria hoteliera constituie un plus
- engleza la nivel mediu - ridicat
- bune abilitati de comunicare
INSCRIERILE SE FAC PANA PE DATA DE 18 SEPTEMBRIE 2005. INTERVIURILE CU REPREZENTANTII RITZ CARLTON AU LOC IN ROMANIA PE DATA DE 21 SEPTEMBRIE 2005. DUPA TRECEREA INTERVIULUI CU ANGAJATORUL VOR URMA INTERVIURILE DE LA AMBASADA UK DIN BUCURESTI DATA DE INCEPUT A CONTRACTULUI ESTE NOIEMBRIE 2005!!!

BENEFICII OFERITE

Salariu $5.50/ora. La care se adauga un bacsis in medie de $4/ora. De retinut ca in aceasta tara nu se retin taxe din salariu

Firma noastra Student Adventure România este reprezentantul oficial al Student Adventure Polonia, una dintre cele mai mari si cele mai renumite firme de pe piata schimburilor culturale si plecarii tinerilor si studentilor in S. U. A. de pe pia¿a central si est europeana. Telul nostru este integrarea studentilor din diferite tari, lichidarea barierelor inter-culturale, precum si crearea posibilitatii ca studentii din Romania sa petreaca o vacanta minunat¿ precum si sa lucreze in Statele Unite. Incepand cu vara 2005 firma noastra a inceput sa isi diversifice oferta, promovand programe care nu se adreseaza exclusiv studentilor (H2B Program) si aceasta oferta din Insulele Cayman care se adreseaza atat persoanelor calificate in domeniul turism/hotelier cat si persoanelor fara calificare.