PERSONAL NECALIFICAT pentru locuri de munca in AZILE PRIVATE in UK!

Banca de joburi

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locuri de munca disponibile pe toata perioada anului, in azile private, pe tot teritoriul Marii Britanii pentru: persoane necalificate ca si personal auxiliar medical, asistente medicale, ingrijitori, ajutori la bucatarie, personal curatenie, etc;
Asistarea si ingrijirea persoanelor batrane sau bolnave, efectuarea curateniei in clinica, ajutarea la diverse activitati la bucatarie sau cantina si orice alte sarcini cerute de catre angajator;

CERINTE

- nu este necesara nici un fel de experienta;
- nu este necesara nici un fel de calificare;
- cunostiinte de lb. engleza la nivel conversational;
- personalitate prietenoasa si devotament in munca;

BENEFICII OFERITE

Avantaje:
- contract legal de munca pe 1 an cu posibilitate de prelungire, permis de munca, asigurari sociale platite de angajator;
- plecare in aproximativ 6-12 saptamani, de la momentul depunerii dosarului in mod complet;
- asigurare medicala platita de angajator;
- partenerii din UK se ocupa de toate formalitatile necesare - permis de munca, cont bancar in UK, etc;
- ore suplimentare platite, in caz ca doriti sa faceti ore suplimentare;
- agentia va asista candidatii in gasirea celei mai convenabile solutii pt. cazare, astfel incat sa minimalizeze costurile acestora (de regula, cazarea costa intre 55 lire - 80 lire / saptamana); De asemenea, se pot lua in calcul si variante de a sta in acelasi apartament 2 - 3 persoane, astfel incat se vor reduce semnificativ costurile cazarii.
-asteptarea permisului de munca se face de pe teritoriul Marii Britanii, iar emiterea permisului de catre autoritatile britanice dureaza, de regula, intre 8-14 saptamani (agentia noastra ofera pentru femeile inscrise in acest program, pe perioada cat acestea asteapta in UK emiterea permisului de munca, un contract de tip AuPair/Mother Help cu costuri reduse, pentru a castiga ~ 100 lire / saptamana, pana la inceperea contractului de munca in azile de batrani);

Costurile programului de munca:
- 300 RON - taxa procesare dosar (se achita in momentul depunerii dosarului);
- 360 Lire - taxa mediere, se achita concomitent cu depunerea dosarului, in cazul in care candidatul a sustinut si a trecut interviul de selectie;
- 400 Lire - Prima transa din taxa de program, se achita in contul partenerului din UK, doar in momentul semnarii contractului de munca, in aproximativ 3 saptamani de la sustinerea interviului de selectie;
- 1400 Lire - A 2-a transa din taxa program (se va achita doar dupa ce candidatul incepe munca in UK, in 5 rate lunare);
Alte costuri - recomandarile agentiei:
- 450 Lire - in cazul in care candidatul nu cunoaste limba engleza la un nivel acceptabil pentru a putea incepe munca. Aceasta suma se adauga la a-2-a transa din taxa de program, adica 1400 Lire + 450 Lire = 1850 Lire, care se va plati in 6 rate egale lunare, dupa inceperea muncii.
- aprox. 500-800 Lire - bani de buzunar (aceasta suma de bani va este necesara pentru 8-14 saptamani, pana cand veti primi primul salariu de la angajator).
- ~ 220 - 250 EURO - bilet transport Romania-Londra (in functie de sezonul plecarii si gradul de ocupare al avionului respectiv);

Banca de joburi este o companie de recrutare si plasare forta de munca in strainatate, acreditata de Ministerul Muncii, cu sediul in Brasov - ROMANIA, care ofera candidatilor sai cele mai atragatoare locuri de munca.