Personal hotelier Marea Britanie

SC.DENMAR RECRUITMENT.SRL.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locuri de munca in Marea Britanie in domeniul hotelier: ospatari, barmani, bucatari, receptionisti, cameriste, porter, general assistant, ingrijitor batrani (care workers).

CERINTE

o varsta cuprinsa intre 18-45 ani.
o cunoasterea limbii engleze la nivel conversational.
o experienta minim 6 luni in domeniul hotelier (pentru postul de camerista nu se cere experienta)
o calificare in domeniu
o absolvent de liceu sau facultate
o cazier judiciar curat;
o clinic sanatos (adeverinta de la medicul de familie ca sunteti apt de munca)

BENEFICII OFERITE

• Asistenta pe toata durata contractului si intocmirea de dosar in obtinerea Yellow Card dupa care puteti aplica pentru Blue Card si veti avea drepturi ca orice cetatean britanic.
• Obtinerea unei diplome in domeniul Hospitality recunoscuta international NVQ- Level 2
• Un loc de training garantat în cadrul unei companii de Training calificate
• Contract timp de 12 luni(40 ore pe saptamana, 6.08 lire /brut/ pe ora). Orele suplimentare sunt in functie de necesitatile angajatorului si sunt platite suplimentar.
• Se asigura cazare contra-cost, costul cazarii se plateste din salariul saptamanal sau lunar (40-60 Lire sterline/ saptamana, include si utilitatile: gaze, apa, caldura, curent). Cazarea se face in camere single (1 persoana in camera), uneori camera poate fi impartita de 2 persoane. Apartamentele au minim 2 camere.
• Cazarea aproape de locul de munca.
• Masa este asigurata de majoritatea angajatorilor, insa pot fi si angajatori care nu ofera masa sau pot fi angajatori care ofera 1 masa pe zi.
• Posibilitatea de prelungire a contractului.

Denmar Recruitment este o companie privata acrediata de catre Ministerul Muncii avand drept domeniu de activitate recrutare de personal si plasare de forta de munca a candidatilor romani in strainatate.

Denmar Recruitment are ca obiectiv impunerea unei politici de seriozitate si profesionalism pe piata de recrutare cu candidati ideali pentru partenerii nostri prin programe de studii in diferite domenii de activitate.