NEONATAL NURSE FOR BIRMINGHAM HOSPITALS, interview in Romania

VPL Healthcare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferta de munca: Asistent medical neonatologie – Spital NHS
Sector: Neonatal Intensive Care
Locatie: Birmingham, UK
Tipul de job: Full time
Salariu: 21,388 £ - 34,530 £

CERINTE

Clientul nostru este un centru de excelență, infiintat în 1968 și se mandreste sa fie unul dintre cele două trusturi din Anglia, care este specializat in furnizarea de servicii medicale pentru femei si familiile lor. Trustul oferă o gamă completă de ginecologie, maternitate si ingrijire intensiva neonatala, precum și un serviciu de genetica complet.
Scopul companiei angajatoare este acela de a continua să fie un important furnizor local, regional și national, care prevede o serie de servicii distincte de specialitate, bazate pe furnizarea de asistență medicală excelenta, educație, formare și cercetare, și contribuie la sanatatea si bunastarea persoanelor pe care le serveste. Trateaza in medie 50.000 de pacienti pe an, efectueaza in jur de 3.000 de operatiuni și aduce pe lume mai mult de 8.000 de copii pe an.

BENEFICII OFERITE

Serviciile clientului includ:
Maternitate
Ginecologie
Terapie intensive neonatologica
Genetica
Radiologie
Patologie
Fertilizare

Sunteti asistent medical de neonatologie si cautati oportunitati de job in Birmingham? Daca da, avem oferta perfecta pentru dvs.

In calitate de asistentă medicală calificată și motivată veți:
• Furniza asistenta medicala de calitate pentru copiii prematuri, copii cu probleme medicale critice sau copii care sunt considerati cu risc ridicat
• Monitoriza semnelor vitale ale copiilor
• Gestiona situații de urgență intr-un mod eficient
• Acorda sprijin și îndrumare pentru familiile bebelușilor
• Avea toate competențele necesare pentru a face față domeniilor de ingrijire neonatala

Pentru a fi eligibil pentru acest rol, trebuie:
• Sa aveti cel putin 1 an de experienta in Neonatologie
• Sa aveti inregistrare la NMC sau sa fiti in curs de inregistrare
• Sa aveti un nivel bun de limba engleza
• Sa fiti pasionati de ingrijirea nou nascutilor
Veti beneficia de:
• Un salariu de baza fantastic (21,388 £ - 34,530 £)
• O pozitie de asistent medical pentru Band 5 sau Band 6 (Depinzand de experienta)
• 37.5 ore de lucru/saptamana
• Concediu de 27 zile pe an, plus opt sărbători generale și publice
• Plata extra pentru a recompensa schimburile și orele suplimentare de lucru
• Avansarea în carieră și imbunatatirea salariului bazat pe aplicarea cunoștințelor și abilităților
Informatii aditionale:
Daca doriti sa aplicati pentru aceasta oferta, nu ezitati sa-mi trimiteti un CV in versiunea engleza cu denumirea: Neonatal Nurse, la adresa de e-mail: mirela@vplhealthcare.com. Pentru o discutie libera si confidentiala despre aceasta oportunitate, va rog sa ma contactati la numarul de telefon: 0040 726.036.758.

VPL Healthcare este o companie care furnizează servicii de asistență și recrutare de personal în domeniul medical și farmaceutic, atât în sectorul public, cât și în cel privat. Rețeaua noastră de clienți include companii de succes din industria de sănătate în cadrul Comunității Europene și a Orientului Mijlociu.