Hotel Restaurant UK Contract 12 luni min.

EXTERNJOB

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferim, din 2007, persoanelor interesate, posibilitatea de a lucra legal in Marea Britanie, pe o perioada nedeterminata, in domeniul hotelier/restaurant:

Posibile locuri/locatii zone rurale/turistice:

Anglia, Scotia, Tara Galilor

Leisure and Corporate Hotel (Hilton, Marriott, Best Western, Four Pillars, Copthorne etc.)
Luxury Hotel & Spa
Country Inns
Pubs
Boutique Hotels
Fish & Chip Shops

Pentru bucatari cu titlul de "Chef de Partie" platesti 1390 RON la semnarea contractului cu angajatorul britanic in urma interviului de accept.

Salariul difera in functie de job, pregatirea candidatului, nivel engleza si experienta.

Salarii BRUT :
(taxele platite catre statul Britanic se returneaza dupa 12 luni)

Contract standard la 40 ore/sapt. lucrate (fara bacsisuri)
– £ 11.673,00 - £ 13.000,00 (ex. spalatori de vase, cameriste, ospatari,)
Contract standard pentru candidati calificati
– £ 15.000 - £ 20.000,00 + (ex. supervisor restaurant, sous chefs)

Cazarea asigurata iar mesele sunt, de regula, oferite gratuit „on duty”.

CERINTE

- cunostinte de limba engleza nivel conversational – avansat (in functie de job);
- experienta obligatorie Hotel, Restaurant, Catering
- disponibilitate minim 12 luni.

Agentie de selectie si plasare forta de munca in strainatate

Specialisti in recrutare personal in domeniul hospitality & catering.