Carer - ingrijire persoane cu dizabilitati

RTM BUSINESS UK LIMITED

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cerintele jobului sunt:
1.Oferirea de servicii personale și practice de îngrijire pentru persoanele cu o gamă largă de boli și dizabilități.
2.Ajutorul dat utilizatorilor de servicii cu imbracarea, dezbracarea, spălarea, baie și toaletă, dacă este necesar.
3.Ajutorul dat utilizatorilor de servicii cu probleme de mobilitate și alte dizabilități fizice, inclusiv incontinență și la folosirea și îngrijirea echipamentelor personale
4.Ajutorul acordat pentru promovarea activității mentale și fizice a utilizatorilor de servicii prin intretinerea conversatiilor cu acestia, luându-i afară, împărtășind cu ei în activități cum ar fi cititul, scrisul, hobby-uri și
recreere.
5.Schimbarea lenjeriilor de pat; curățenie in camere, curatenie generala usoara, golirea recipientilor necesari.
6.Spalarea efectelor personale ale utilizatorilor de servicii
7.Asezarea meselor, a tavilor, servirea mesei, ajutorul la hranirea utilizatorilor de servicii care nu se pot hrani singuri, prepararea de mese usoare, spalarea veselei si curatenie dupa masa.
8. Citirea rapoartelor si completarea acestora ori de cate ori este necesar, participarea la sedintele staf-ului si utilizatorilor de servicii precum si la sesiunile de instruire obligatorii.
9. Conformarea cu politicile si regulamentele in domeniu si ale firmei pentru care lucreaza.
10. Respectarea intocmai a instructiunilor primite de la manageri si team leader.
11. Ascultarea proactiva a utilizatorilor de servicii in scopul asigurarii acestora posibilitatea sa aleaga ceea ce vor sa faca.
12. Urmarea tuturor cursurilor obligatorii puse la dispozitie de compania pentru care lucreaza.

Aceste cerinte sunt de ordin general si pot fi modificate si completate oricand pe parcursul desfasurarii activitatii.

CERINTE

limba engleza nivel mediu

DESCRIEREA FIRMEI

RTM HR
division of RTM Business UK Limited
Compania noastra se ocupa cu plasamentul candidatilor in domeniul ingrijirii personale.
Candidatii trebuie sa aiba inclinare si dorinta de a avea succes in aceasta profesie.