Career Training/Internship/Work in UK

International Cultural Exchange

Job expirat

RESPONSABILITATI

Internship-ul reprezinta o practica/specializare efectuata la o firma in domeniul in care studiati la facultate.
In urma aderarii la UE au aparut numeroase posibilitati pentru tineri de a se specializa si a experimenta viata "abroad".

Marea majoritate a firmelor din Romania cer la momentul angajarii binecunoscuta experienta care in conditiile actuale este greu de obtinut.

Programul Internship UK vine in ajutorul vostru pentru a putea rezolva aceasta problema. Astfel, aveti oportunitatea de a va incepe cariera cu un internship la o firma cunoscuta din Anglia.

Domeniile acceptate sunt urmatoarele:
- Constructii
- Business
- Inginerie
- Finante
- IT
- Drept
- Marketing
- Vanzari
- Alte domenii: contactati-ne pentru detalii

Durata programului 6-12 luni

Salarizarea variaza intre 500-700GBP/luna

Procedura de aplicare este foarte simpla, pentru acest program nu este nevoie de permis de munca.

Pentru detalii vizitati situl nostru www.icex.ro sectiunea "Internship UK"

CERINTE

- student sau masterand
- limba engleza nivel avansat
- flexibil, open minded

DESCRIEREA FIRMEI

Cultural Exchange Programs