CARE ASSISTANTS FOR UK-FARA COMISION

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asistarea rezidentilor in activitatile de zi cu zi precum luarea mesei, imbracatul si intretinerea igienei personale.
Detalii:

- Asistarea rezidentilor in activitatile de zi cu zi precum luarea mesei, imbracatul, si in privinta igienei personale (o atentie deosebita trebuie acordata clientilor cu mobilitate scazuta sau cu dificultati de atentie)
Asigurarea asistentei in alegerea meniului si asistarea in timpul mesei
- Responsabil cu garderoba rezidentilor - asigurand colectarea si returnarea hainelor dupa spalare.
- Pastrareaa curateniei si ordinii in camerele rezidentilor si schimbarea patului. Asistenta in menajul spatiilor comune si sanitare.
- Mentinerea legaturii cu medicul generalist si cu stafful managerial.

CERINTE

*EXPERIENTA RELEVANTA IN DOMENIU SAU EDUCATIE(EX.DIPLOMA DE ASISTENTA MEDICALA)(experienta in asistenta sociala sau experienta medicala, incusiv experienta in asistarea persoanelor in varsta sau a persoanelor cu handicapuri fizice si/sau mintale,voluntariat,invatatoare/educatoare,etc)
*Engleza la nivel minim conversational.
*Persoana comunicativa, motivata si energica.
*Personalitate placuta.

BENEFICII OFERITE

Cazarea este asigurata de angajator contra cost ,IN JUR DE 60Lire Sterline / saptamana(TOATE CHELTUIELILE INCLUSE:APA,CURENT,GAZ,TAXE,ETC).

Candidatul beneficieaza de asigurare medicala.
Salariul NET (dupa plata taxelor)

Hours/wk Min Max
40 580 Upto 650
44 650 Upto 730
48 720 Upto 800
55 840 Upto 940

*** NU SE PERCEPE COMISION ***

In afara beneficilor de ordin financiar, candidatul va beneficia de asemenea de un curs de specializare in domeniu.