Bucatar si Cofetar / Patiser - hotel 4 stele - Marea Britanie

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, hotel de 4 stele situat la 85 mile sud de Londra, recrutam urgent un BUCATAR cu experienta in sectia calda si un COFETAR/PATISER - acestia vor intregi si vor face parte din echipa de 14 bucatari care sa sustina hotelul in obtinerea celei de a treia rosette (distinctie acordata pentru calitatea preparatelor in bucatarie si echivalenta cu arta culinara).

Despre angajator :

Hotel de 4 stele, 2 rosette, parte a unui lant international cu hoteluri de lux, situat la 85 mile sud de Londra ; hotelul include 144 camere, 1 restaurant principal (servire a la carte , 120 locuri), 1 restaurant fine dining (60 locuri), 1 Brasserie (servire a la carte, 40 locuri), sala pentru evenimente cu o capacitate de 200 locuri.

Detalii Contract :

DURATA : 1 an cu posibilitate de prelungire ; SALARIU anual brut: 15.000 Lire sterline (pentru bucatar) si 18.000 Lire sterline (pentru cofetar patiser); CAZARE : asigurata in hotel ; CONCEDIU : 21 ZILE LUCRATOARE PLATITE ;

Cerinte:

Avand in vedere ca standardul de preparare al preparatelor culinare este foarte ridicat este ceruta o experienta de minim 2 ani ca bucatar in sectia calda in restaurante de fine dining sau hoteluri cu un standard de preparare similar (aceeasi experienta este ceruta si pentru cofetar/patiser). Engleza obligatoriu la nivel conversational.

CERINTE

In cazul in care nu te incadrezi acestor cerinte exista alte proiecte URGENTE (incepere contract pana la sfarsitul lunii Februarie) ale companiei noastre pe care te-ai incadra:

- bucatar coordonator , gastro pub, 120 locuri, UK, 15-16.000 lire sterline/an/brut, cazare asigurata ;
- ajutor bucatar , hotel 3 stele, 40 camere, UK, 12.000 lire sterline/an/brut, cazare asigurata
- patiser coordinator, hotel 4 stele rosii, 1 rosettes, 80 camere, UK, 16-18.000 lire sterline/an/brut; cazare asigurata
- bucatar sef, pub/restaurant, 250 locuri, UK, 18.000, lire sterline/an/brut;
- bucatar, hotel 4 stele, parte a lantului Marriott, 180 camere, 100 mile Londra, 12-13.000 lire sterline/an/brut, cazare asigurata;
- ajutor bucatar sef, hotel 3 stele, 55 camere, UK, 16-18.000 lire sterline/an/brut; cazare asigurata

Proiecte de recrutare similare care nu necesita o urgenta aparte si in care te-ai putea incadra! Sunt posturi vacante pentru bucatari, cofetari, patiseri , pentru orice pozitie ierarhica, in hoteluri, restaurante, puburi din Marea Britanie ;

CE VA OFERIM !
- evaluare, consultanta si planificare profesionala ;
- procedura de recrutare simpla si eficienta;
- suport professional pentru inscrierea la colegiu (profil hotelier) ; obtinerea sponsorizarii acestor cursuri si obtinerii yellow cardului
- costuri si tarife reduse ;
- portofoliu de clienti de excelenta

VA URAM SUCCES IN CONTINUARE !!