AU PAIR pentru MAREA BRITANIE

ROMCONSULT INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pozitiile pentru noul program Au Pair pe care le oferim acum tinerilor interesati din Romania sunt pentru intreg teritoriul Regatului Unit al Marii Britanii.

In ce consta activitatea de AU PAIR:
- Consta in ingrijirea copiilor familiei gazda (baby-sitting), precum si in ajutor la realizarea menajului usor al casei acestei familii ( pregatirea meselor pentru copii, mentinerea camerei lor si cea proprie curata, calcarea hainelor copiilor, spalarea farfuriilor dupa masa copiilor).
- Timp liber suficient pentru a urma cursuri de perfectionare a limbii engleze la o scoala specializata, aflata in apropierea casei familiei gadza.

Conditiile esentiale pentru a fi considerat un candidat eligibil pentru programul AU PAIRS sunt urmatoarele:
- cunostinte bune de limba engleza (mediu);
- nu este casatorit/a, nu are dependenti (persoane in grija);
- nivel de scolarizare minim bacalaureat;
- cazier juridic curat;
- este responsabil/a si poate avea grija de copii minori;
- sa nu mai fi fost AU PAIR in Marea Britanie.

Sunt considerate avantaje: posesia permisului de conducere, experienta anterioara in cresterea si ingrijirea copiilor minori precum si background educational cu specific in domeniul: medical, asistenta sociala, invatamant.

Ce este inclus in contract:
- cazare intr-o camera separata, cu incalzire pe timp de toamna-iarna;
- masele impreuna cu familia, persoana AU PAIR va fi considerata ca fiind parte a familiei respective;
- asigurare medicala (facultativa);

CERINTE

BENEFICII OFERITE

Salariu : intre £55 - £120 pe saptamana pentru au-pair
intre £130 -£250 pe saptamana pentru programul Mother's Help

Romconsult International, companie de consultanta in domeniul resurselor umane, este liderul regional in acest domeniu pentru zona de Sud-Vest a tarii. Oferim in principal servicii de recrutare - selectie - plasament de personal specializat precum si consultanta de-a lungul intregului lant de valoare.