Au pair pentru familii din Marea Britanie!

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pe perioada sederii, Au Pair-ul trebuie sa asigure pana la 25 de ore pe saptamana pentru ingrijirea copiilor, maxim 5 ore pe zi, maxim 5 zile pe saptamana.

Toate raspunderile Au Pair-ului sunt concentrate in jurul copilului si menaj usor asa cum prevede legislatia CE:
• plimbarea copiilor, imbracarea, imbaierea, joaca
• prepararea meselor pentru copii, organizarea jucariilor
• pregatitul patului de dormit, spalatul rufelor
• ducerea si aducerea copiilor de la scoala sau activitati extrascolare
• supravegherea copiilor
• menaj usor
• sa explicati copiilor despre cultura romaneasca, despre jocuri traditionale, povestiri, feluri de mancare, conceptii despre familie

CERINTE

CITITI CU ATENTIE ANUNTUL IN INTREGIME SI DOAR DACA VA CALIFICATI APLICATI LA ANUNT!!!
Conditii de eligibilitate:
• fete/baieti cu varsta cuprinsa intre 17- 27 de ani
• fara dependenti (sot/sotie/copii)
• nivelul de cunostinte de limba Engleza conversational
• experienta in ingrijirea copiilor, in general
• fara antecedente penale
• stare fizica si mentala sanatoasa

BENEFICII OFERITE

- pentru ca este o rampa de lansare, o varianta ieftina de a vizita UK
- poti castiga intre 65-100 lire sterline net/saptamana pentru cel mult 25 de ore pe saptamana
- o camera privata si toate 3 mesele incluse; daca ai sta in Londra sa studiezi te-ar costa minim 400GBP pe luna DOAR CHIRIE
- asigurare medicala pe perioada sederii
- concediu aferent perioadei lucrate
- activitati sociale si culturale regulate, impreuna cu alti Au Pair
- suport de la o echipa cu experienta in domeniu (inclusiv telefon pentru urgente), informatii despre comunitatea locala si alti Au Pair din zona
- participarea la evenimente organizate cu alti au pair
- e aproape
- este IEFTIN si RAPID, poti pleca in UK in cateva ZILE
- REZIDENTA dupa 1 an ca au pair
- ofera posibilitatea de a obtine calificare CA NANNY ( o pozitie mult mai bine platita)

COSTUL PROGRAMULUI( NU ESTE NEGOCIABIL!!!)
200GPB + TVA- se achita in aceeasi zi cu sustinerea interviului de inscriere sau a doua zi