Asistent Medical - azile de batrani - Marea Britanie - (10 posturi) (cod: AMMB)

Mondojob SRL

24-05-2013 | EXPIRA LA 23-06-2013

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Implica in principal efectuarea investigatiilor clinice, efectuarea explorarilor functionale, realizarea investigatiilor paraclinice uzuale, programarea pacientilor pentru investigatii de specialitate, administrarea tratamentelor, interventii in situatii de urgenta, monitorizarea starii pacientului, completarea documentelor de evidenta a medicamentelor, de evidenta a pacientilor si de observatie clinica medicala, prevenirea crearii focarelor de infectie, sterilizarea instrumentelor si a materialelor, administrarea medicamentelor si a materialelor consumabile, asigurarea conditiilor igienico - sanitare generale la locul de munca, precum si asigurarea conditiilor necesare desfasurarii tratamentelor si recoltarilor.


CERINTE

Studii de specialitate
Experienta profesionala - reprezinta avantaj
Cunostinte de limba engleza - nivel conversational


BENEFICII OFERITE

Azilele de batrani sunt pe intreg teritoriul Angliei, dar cu preponderenta in imprejurimile Londrei, Devon, Bath, Bristol, Birmingham, Leeds, Liverpool, etc.
In momentul in care candidatii ajung in Anglia, li se asigura cazare in hotel pentru o perioada cuprinsa intre 1-3 saptamani, in functie de nivelul de cunoastere a limbii engleze.
Se organizeaza curs intensiv de limba engleza si curs de inductie.
Cursul de inductie este obligatoriu pentru toti candidatii. Costurile privind serviciile de cazare/masa/curs sunt suportate de catre candidati, acestia fiind obligati sa achite saptamanal suma de �10 � �30, timp de 50 saptamani.
Activitatea se desfasoara in regim P.F.A. (self employed) pe o perioada determinata de 12 luni, cu posibilitate de prelungire.
Program de lucru: minim 40 ore / saptamana
Salarizare:
- 6.50 �/ora - candidati neinregistrati la Nursing and Midwifery Council UK
- 9-11 �/ora - candidati inregistrati la Nursing and Midwifery Council UK
Cazarea este identificata si pusa la dispozitie de angajator, insa platita de candidat.
Masa este asigurata de majoritatea angajatorilor in cadrul azilului in care se desfasoara activitatea.

Candidatii vor achita catre S.C. Mondojob S.R.L. o taxa privind facilitarea obtinerii statutului de PFA si de procesare a dosarului, in valoare de 1200 Ron.
Taxa se va achita doar in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.


DESCRIEREA FIRMEI

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.