Agent vanzari strainatate

Libris SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identifica potentiali clienti/parteneri (persoane fizice/juridice) si initiaza procesele de vanzare.
- Efectueaza vizite la clienti/parteneri (persoane fizice/juridice) pentru prezentarea produselor oferite.
- Participa la targuri si expozitii pentru prezentarea produselor firmei.
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii/partenerii companiei.
- Participa la sedintele de vanzari lunare/trimestriale.
- Intocmeste rapoarte de activitate.
- Participa prin propuneri la stabilirea si implementarea strategiei de vanzari.
- Se deplaseaza in interes de serviciu numai pe teritoriul UK, Germaniei, Frantei si respectiv Spaniei.

CERINTE

- Studii superioare.
- Foarte buna cunoastere a limbii engleze, germane, franceze si respectiv spaniole.
- Experienta pe un post similar constituie un avantaj.
- Bune cunostinte operare PC (Internet, Word, Excel).
- Bune abilitati de comunicare, negociere si persuasiune.
- Permis de conducere cat. B.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant: fix + comision din vanzari.
- Mediu de lucru profesionist.
- Masina pentru deplasari in interesul firmei.
- Telefon.
- Laptop.
- Traininguri.

DESCRIEREA FIRMEI

Editura
Distributie carte