Reglor Masini Injectie

SC COPEFI COMPONENTS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Observă operațiunile continue ale mașinilor automatizate pentru a se asigura că produsele îndeplinesc specificațiile și identifică defectele, operând ajustările necesare atingerii cotelor optime de produs
- Fixează matrița în mașină, cu respectarea prescripțiilor cuprinse în documentația tehnică și tehnologică, precum și în normele, standardele și indicațiile de lucru privind utilizarea capacității de producție incredințată
- Se asigură, înainte de a începe procesul de schimbare a matriței, că are la dispoziție toate instrumentele și sculele necesare pe parcursul întregii operațiuni
- Efectuează schimbul de matriță respectând toate normele de securitate impuse de proces
- După schimbarea matriței se asigură că a degajat spațiul, astfel încât să nu pună in pericol propria siguranță sau pe cea a operatorului
- Se asigură că au fost reglați parametrii – presiune, temperatură, viteză, ciclu, conform specificațiilor per produs
- Înregistrează în registre specifice operațiunile de schimbare de matriță si eventualele probleme apărute, probleme pe care le semnalează superiorului direct
- Atunci când este cazul, îndepărtează excesul de material din matrițe și îl depozitează în vederea reutilizării

CERINTE

- Experienta pe un post similar constituie avantaj
- Experienta in domeniul maselor plastice
- Studii medii tehnice
- Cunostinte PC

BENEFICII OFERITE

- se acorda tichete de masa