TEHNICIAN CALITATE SMT - Lugoj

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Monitorizarea produselor / proceselor în fabrica internă pe baza documentelor cu specificaţii (desene/instrucţiuni de testare/planuri de lucru etc.), la nevoie operarea utilajelor şi echipamentelor de măsură;
• Oprirea pieselor defecte şi iniţierea şi / sau monitorizarea măsurilor corective şi informarea personalului de producţie responsabil;
• Evaluarea şi aprobarea componentelor, ansamblelor şi dispozitivelor reprelucrate;
• Primirea plângerilor interne şi sprijinirea angajaţilor cu privire la caracteristicile de calitate;
• Evaluarea documentelor doveditoare din producţie, cum ar fi fişe colective de erori, fişe X/R, dovezi de capacitate şi introducerea de măsuri iniţiale în caz de abateri sau tendinţe, în acord cu inginerul de produs şi superiorii;
• Sprijinirea personalului responsabil în implementarea măsurilor de reducere a costurilor adiţionale / reprelucrării şi a rebuturilor.

CERINTE

• Liceu Tehnic sau Postliceala în domeniul electromecanic sau electronic;
• Cunoştinţe de bază ale limbii engleze;
• Limba Germană constituie un avantaj;
• Minim 3 ani în asigurarea calităţii în procesele de asamblare electronică;
• Operare PC, Microsoft Office;
• Lucrul în echipă;
• Organizat şi conştiincios.

BENEFICII OFERITE

- Transport asigurat
- Lucru intr-un mediu dinamic alaturi de o echipa tanara
- Posibilitati de dezvoltare a carierei
- Pachet salarial atractiv

Step UP Professional HR Services este o firma cu experienta in servicii de resurse umane, cu accent pe recrutarea si selectia de resurse umane adaptata cerintelor specifice ale clientilor.

Postul descris anterior este disponibil la unul dintre clientii companiei noastre