Specialist Marketing

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• informarea clientilor si a potentialilor clienti despre activitatea organizatiei, direct sau prin intermediul mass-mediei (stiri, comunicate, interviuri);
• analiza concurentei si identificarea punctelor tari si a punctelor slabe ale produselor acestora;
• analiza preturilor practicate pe piata
• propune discounturi si promotii
• intocmirea planului de publicitate al organizatiei (medii de difuzare, temporizare, obiective);
• analiza ofertelor publicitare si identificarea celor mai avantajoase forme de promovare (atat din perspectiva impactului asupra pietei, cat si din perspectiva preturilor);
• colaborarea cu agentiile de publicitate si cu mass-media;
• analiza produselor si serviciilor existente ale organizatiei, in vederea propunerilor constructive pentru ridicarea calitatii acestora si pentru diversificarea lor;
• propunerea, crearea si implementarea de produse noi, in acord cu cererea de pe piata;

CERINTE

• studii superioare de profil economic (de preferat sectia de marketing);
• min 1 an experienta in marketing
• cunostinte bune de operare pe calculator;
• cunostinte din domeniul comportamentului consumatorului;
• abilitati de comunicare
• persoana dinamica, cu initiativa

BENEFICII OFERITE

• pachet de beneficii motivant
• posibilitati de dezvoltare profesionala

Step UP Professional HR Services este o firma cu experienta in servicii de resurse umane, cu accent pe recrutarea si selectia de resurse umane adaptata cerintelor specifice ale clientilor.

Postul descris anterior este disponibil la unul dintre clientii companiei noastre