Economist contabil

SC ButanGas Romania SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza inregistrari si intocmeste jurnale si note contabile privind operatiuni de:
- plati si incasari prin banca si casierie in lei si valuta
- acordare avansuri spre decontare si justificarea acestora
- vanzari de marfuri si servicii
- achizitii de imobilizari corporale si necorporale, materii prime, materiale, marfuri si servicii
- transferuri intre gestiuni de materii prime, materiale si marfuri
- evidenta cantitativ-valorica a stocurilor de materii prime, materiale si marfuri
Mentionam ca inregistrarile contabile se realizeaza conform procedurilor de lucru si prevederilor legale in vigoare

CERINTE

- Domiciliul stabil in Lugoj
- Studii superioare de specialitate.
- Experienta in domeniu minim 2 ani
- Cunostinte de limba engleza;
- Cunostinte utilizare PC.

BENEFICII OFERITE

Posibilitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, in cadrul unei companii in plina dezvoltare.

Distribuitor national de Gaz Petrolier Lichefiat angajeaza Economist-contabil.