Sofer distributie Coca-Cola HBC Letonia

ROMCONSULT INTERNATIONAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Distributie produse Coca-Cola in magazine de desfacere, restaurante, cofetarii etc.
Facturare, incarcare, descarcare produse.
Respecta conditiile de transport in vederea distribuirii in siguranta a marfii si a prevenirii eventualelor furturi.
Participa la numararea produselor in paralel cu un controlor. Daca rezultatele coincid inseamna ca vor corespunde cu informatiile cuprinse in documentele de incarcare. Daca
exista diferente, cantitatea de marfa trebuie comparata cu documentele de incarcare, returnand bunurile de rezerva la depozit si/sau se incarca deficitul. Dupa incarcare soferul lasa supervizorul sa sigileze compartimentul incarcat al camionului. Numarul de sigilii trebuie inregistrat in documentele de incarcare a marfii. Soferul poate scoate sigiliul incarcaturii, doar la primul client.
Cand marfa este plasta in camion, soferul primeste lista de marfuri si i se aduce la cunostinta ruta de distributie.
La intoarcere, dupa returnarea bunurilor, soferul incredinteaza supervizorului la depozit -facturile, bunurile nedistribuite, pachetele goale, echipamentele de depozitare etc.

Mentine o relatie profesionala si prietenoasa cu clientii.

CERINTE

- Permis de conducere categoria C (sa aiba placerea de a conduce)
- Limba engleza sau rusa la un nivel conversational
- 6 luni experienta transport comercial
- Prezenta, comportament profesional si amabil
- Abilitati esentiale: de planificare, de executare, de masurare, de a stabili relatii de colaborare/aliante, de a conduce, de analiza, de a lucra sub presiunea timpului, de a lucra cu oamenii , de a-si vinde ideile, de a invata in continuu, de a se adapta la feed-back, de dezvoltare personala.
- Abilitati dezirabile: adaptabilitate, initiativa, invatare continua.

BENEFICII OFERITE

Salariul standard: 750 Euro.

Romconsult International, companie de consultanta in domeniul resurselor umane, este liderul regional in acest domeniu pentru zona de Sud-Vest a tarii. Oferim in principal servicii de recrutare - selectie - plasament de personal specializat precum si consultanta de-a lungul intregului lant de valoare.