Profesori de Limba Engleza si Invatatori specializati in predarea in limba Engleza

Speianu Andreea Silvana i.i.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Profesori de limba engleza si Invatatori specializati in predarea in limba engleza sunt cautati de Scoala Britanica din Kuwait pt anul scolar 2014-2015.
Grupele de varsta pot fi intre 2,5 si 7,5 ani . Se foloseste metoda predarii limbii engleze chiar in limba engleza dupa programa britanica ( Foundation Stage and Key Stage 1 - British National Curriculum of England and Wales ).

CERINTE

- 2 ani experienta in invatamantul primar
- Cunosterea temeinica a limbii engleze si posibilitatea de a o vorbi fluent
- in privinta Diplomei le voi transcrie in original , pt a evita eventualele distorsini ale traducerii :
"Bachelor's degree in Elementary Education or Bachelor's degree in English Language supported with a relevant teaching certificate" [Diploma de Licenta in Educatie sau Diploma de Licenta in Limba Engleza cu modulul pedagogie absolvit]
(Previous experience in an ESL environment will be advantageous) .
- Excelente abilitati de comunicare, flexibilitate si creativitate.
- Capacitatea de a planifica orele cat si de a le sustine astfel incat sa creeze un mediu propice invatarii
- Evaluarea si monitorizarea elevilor in coformitate cu programa britanica ( vi se va pune la dispozitie inaintea inceperii anului scolar ca sa aveti timp sa va familiarizati cu ea )
- Mentinerea unei atmosfere stimulative si pozitive dar si organizarea activitatii in conditii de siguranta

Accentul nu e un factor decisiv pt selectie (sunt in scoala deja multi profesori din afara zonei vorbitorilor nativi de engleza , chiar si romani ) .

BENEFICII OFERITE

- Un contract anual cu posibilitate de prelungire , incepand din August 2014
- Un salariu generos ( detalii doar pt cei care aplica )
- Cazare si intretinere [ scoala ofera o camera (fara chirie) intr-un apartament din campus-ul scolii cu unul sau poate doi alti profesori, cu bucataria si baia la comun ( la 3 camere de obicei sunt 2 bai ) ;tot scoala plateste utilitatile - apa, curentul si tot restul ].
- Un bilet de avion anual dinspre/inspre Romania