2

locuri de munca in BUCURESTI.

Pagina 1 din 1
Jurist cu limba franceza
  • - Candidatul ideal Căutăm o persoana riguroasă, cu bune cunoştinṭe de legislaṭie, pentru a se alătura echipei Juridice la sediul nostru din Bucureşti. Pentru reuşita în această misiune este nevoie de:
    - Studii superioare finalizate în domeniul juridic, studiile masterale constituie un avantaj;
    - Experienṭă juridică de minim 3 ani în domeniul comerṭului internaṭional;
    - Competenṭe în dreptul afacerilor, cu specializare în dreptul concurenṭei, al consumaṭiei, al distribuṭiei şi al proprietăṭii intelectuale;
    - Cunoştinṭe de limbă franceză la nivel avansat;
    - Disponibilitate pentru deplasări în Franṭa pe o perioadă mai îndelungată;
    - Bună capacitate de sinteză, analiză şi interpretare a textelor juridice;
    - Abilităṭi de comunicare, negociere şi organizare;
    - Capacitate de a reacṭiona rapid si de a lua decizii corecte în momente critice;
    - Capacitatea de a respecta termene limită.

1 post disponibil (5 aplicanti)

30-04-2015 BUCURESTI
Consultant juridic/jurist/avocat
  • - studii superioare finalizate in domeniul juridic;
  • - cunostinte avansate de drept comercial
  • - achizitii publice, drept civil, dreptul muncii;
  • - experienta relevanta in achizitii publice si dreptul muncii;
  • - cunostinte PC
  • - nivel mediu;
  • - limba engleza
  • - nivel mediu
  • - permis de conducere cat.B; Abilitati:
  • - abilitati de comunicare, negociere si organizare;
  • - capacitatea de a reactiona rapid si de a lua decizii corecte in momente critice, asumandu
  • - si responsabilitati;
  • - capacitatea de a respecta termene limita si de finalizare a activitatilor;
  • - persoana integra si perseverenta;
  • - persoana rezistenta la stres si program prelungit.

1 post disponibil (87 aplicanti)

14-04-2015 BUCURESTI